Susuz Pisuvar

Susuz Pisuvar Kullanımı

Sinaqua Waterless olarak, Falcon Waterfree Türkiye olduğumuz zamanlarda edindiğimiz tecrübeyi, siz değerli müşterilerimize ve kullanıcılara aktarmaya devam ediyoruz. Bu makalemizde en sık sorulan sorulardan olan susuz pisuvar kullanımı hakkında bilgilendirmek yapacağız.

Susuz pisuvar kullanımı ülkemizde her geçen gün artan bir ivme ile devam etmektedir. Akıllara oluşan bir çok soruya rağmen, bir çok tanınmış marka tuvaletlerinde susuz pisuvar ürününe yer vermektedir. Müşterilerimiz arasında olan bir  çok AVM, sinema, fabrika, yemek zincir mağazaları ve kobi’nin bu seçimleri, sadece kuruluşlarının  kârını düşünerek atılmış adımlar değildir. Bu işletmeler su parasının yanı sıra, zamandan ve diğer maliyetlerden tasarruf ettiğini belirtmek isterim. Bu kazanımlar arasında en temel olarak öne çıkan durum su tasarrufudur. Bir pisuvar tek başına bir yıl içerisinde 1500 ton su tasarrufunu yakalayabilir. Bu oran olimpik bir havuzun 3’te 1 kadar bir orandır. Bunun maliyetinin yanı sıra doğaya olan katkısı küçümsenemez. Bunun yanında susuz pisuvarların temiz su tesisatı ihtiyacı olmayacağı için tesisat inşası ve sonrasında tesisatın bakımı için ayrılacak bütçelere gerek kalmaz. Bu ilk kuruluş zamanın da işletmelere nefes aldırabilecek bir detaydır. Diğer bir detay ise pisuvarların özel olarak vitreous china isimli maddeden üretilmiş olmasıdır. Bu madde ile üretilen pisuvarlar, sıvıyı yüzeyinde tutmaz ve pisuvarın içine doğru akmasını sağlar (Sinaqua susuz pisuvarları için geçerlidir) . Çeşitli kimyasallar kullanmaz, temizlik maddesi alımına ekstra bütçe harcamazsınız. Günlük olarak talimatlara göre yapılan temizlikler sayesinde uzun süre kullanılabilir. Başka bir avantajı ise insan idrarında bulunan ve vücuttan idrar yolu ile atılan katı maddelerin özel kartuş sistemi sayesinde kartuş birikerek giderlerinize akmaması ve gider tıkanıklarını minimuma indirmesidir. Piyasada bulunan başka kartuşlar sadece kokuyu önleyebilirken, Sinaqua pisuvar kartuşu tortuyu hapsederek giderlerinizin uzun süreli kullanımını sağlar.

Susuz pisuvar kullanımının arttığına dikkat çekmiştik. Bu artışın zararlı yönleri de mevcuttur. Mühendislk anlamında gerekli ARGE yapılmamış susuz pisuvar sistemleri, koku, gider tıkanıklığı ve benzeri sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlar nedeni ile kullanıcıların gözünde oluşan negatif imaj tamamen niteliksiz ürünlerin yarattığı bir imajdır. Buradan yola çıkarak Sinaqua Waterless oarak her zaman kaliteyi seçmenizi ve kalitenin ucuz olmasının mantıklı olmadığı gerçeğine dikkatinizi çekmek isteriz.

Unutmayın susuz pisuvar koku yapmaz. Niteliksiz ve fizibilitesiz yapılmış susuz pisuvar projeleri koku yapar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu