Genel

Susuz Pisuvar Kartuşu Nedir?

Susuz pisuvar kartuşu, susuz pisuvarların çalışmasının temel prensibi oluşturan parçadır. Kartuşlar sadece uyumlu pisuvarlar ile kullanılabilir. Çok çeşitli yapılarda olmasına rağmen, temel olarak aynı işleve sahiptirler. Giderlerden gelen idrar ve benzeri kokuları hapsederek, ortamın kötü kokmasını engellerler.

Susuz Pisuvar Kartuşu Özellikleri

Susuz pisuvar kartuşlarının temel işlevi, idrar kokusunu engellemektir. Kartuş bu işlevini gerçekleştirirken temel bir prensibe dayanır. Hava ve su ile temas eden idrarın koku yapması kaçınılmazdır. İdrarda bulunan üre asit, su ile tepkimeye girerek bakteri oluşumuna neden olur. Bu oluşum ise kokunun temel nedenidir. 

Susuz pisuvar kartuşu bu derdi ortadan kaldırır. Özel yapısı sayesinde idrar geçişini sağlar. Kartuşa giden idrara kartuşun yapısı sayesinde hava ile temasını kaybederek, koku oluışturamaz. Bunun yanı sıra giderlerden gelebilecek olan kötü kokularında pisuvar kilit yapısı sayesinde engelleyerek, kokuları hapseder. 

Ayrıca çevre dostu binalar için verilen LEED Sertifikası’nın alımında, susuz pisuvarın etkin bir rolü vardır. aşağıda bulunan bağlantılardan kartuşlarımızı inceleyebilir ve bize sorularınızı sorabilirsiniz. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu