Susuz Pisuvar

Susuz pisuvar montajı nasıl yapılır ?

Susuz pisuvar ürünlerimizde montaj süreci ikiye ayrılır.

1 – Sıfırdan Montaj

2- Değişim Montajı

Sıfırdan Montaj : İnşaat halinde veya yeni bitmiş bir banyo/WC de yapılan  montaj şeklidir. Ekibimiz tuvaletinizi ziyaret ederek bir montaj planı hazırlar. Bu montaj planı neticesinde, sizin tarafınızdan gider hattına yönlendirilen atık su gider borularının konumları baz alınarak pisuvar montaj aralığı hesaplanır. Bu hesaplamadan sonra montajların tuvaletinizin ebatlarına göre değişen ölçüleri ekibimiz tarafından çıkarılır ve montaja geçilir. Susuz pisuvar montajında ilk olarak pisuvarın asılacağı yükseklik belirlenir. Bu yükseklik belirlendikten sonra pisuvar askı aparatı bu bölgeye su terazisi yardımı ile montajlanır. Montajlanan askı aparatına asılan pisuvarımızın atık çıkışı ile gider hatlarınıza giden borular arasında ekiplerimiz tarafından belirlenen şekilde bağlantı yapılır. Yapılan bu bağlantı basit bir işlem gibi görünmesine rağmen dikkat ve bilgi isteyen bir bağlantıdır. Yanlış bağlantı durumlarında idrar gider sisteminize akmayarak boğazda birikerek istenmeyen sorunlara yol açabilir. Gider bağlantısı sağlandıktan sonra ise pisuvarımızın etrafında hem duvara tutunma hem de yıkanma sırasında arkasına su sızmasını önlemek amacı ile silikon çekilir. Silikonlama işlemi bittikten sonra teknik ekibimiz bir kova yardımı ile sisteme suyu dökerek akışı ve sistem sızmalarını kontrol eder. Bu aşamada da bir sorun olmadığı taktirdei susuz pisuvar kartuşu pisuvarımıza takılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Değişim Montaj : Bu proseste ise önceden sulu pisuvar kullanan müşterilerimizin sulu pisuvarları sökülerek, sulu pisuvarlara gelen şebeke suyu hatları kör tıpalar yardımı ile kapatılır. Sökülen pisuvardan kalan lekeler ve artıklar temizlenerek yukarıda anlattığımız şekilde pisuvar montajı yapılır.

Susuz pisuvar montajı basit bir mantığa sahip olmakla beraber detaylarda incelik isteyen bir aşamadır. Uzmanlar tarafından ve belirlenen şablonlara uyulmadan yapılan montajlar kullanım süresince bir çok sorun ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu