Susuz Pisuvar

Susuz Pisuvar Hakkında Yanlış Bilinenler

Susuz pisuvar hakkında kamuoyunda bir çok görüş mevcuttur. Bu görüşler konusunun ehli olan uzmanlardan daha çok, vasıfsız ve hiç bir yetkinliği olmayan kişiler tarafından ortaya atılmaktadır. Kişisel görüşlerini topluma gerçeklermiş gibi anlatan bir çok niteliksiz kişi ne yazık ki toplum nazarında muhattap bulduğundan, susuz pisuvar hakkında yanlış bilinenler de artmaktadır. Gelin hep beraber bunlara cevap verelim.

1 – Susuz pisuvar koku yapar : Bu konuda daha önceden var olan blog yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, sağlıklı projelendirilmemiş bütün tuvaletlerde susuz pisuvarı bırakın sulu pisuvarda koku yapmaktadır. Kendi tuvaletlerinin projelendirmesini görmeyen bir çok kişi suçu susuz pisuvarlara atmaktadır. Susuz pisuvar ürünümüz Türkiye’de bir çok uluslararası kurum tarafından kullanılmakta ve ciddi bir kullanım avantajı sağlamaktadır. Fakat dediğimiz gibi niteliksiz insanların şahsi görüşlerini dedikodu olarak topluma bildirmesi nedeni ile bu şekilde bir kanı gelişmektedir.

2 – Susuz pisuvar mikrop tutar : Ülkemizde var olan su olmadan temizlik olmaz kanısı nedeni ile u konuda da bir çok hurafe mevcuttur. Özellikle mikrop konusunda hiç bir bilgisi olmayan niteliksiz insanların, mikropların su ile ilişkiye girince daha hareketli olduklarını bilmeleri de mümkün değildir. Bu bakımdan yapılan bir çok bilimsel araştırma idrarın su ile temas etmesi sonucu çok daha fazla koku ürettiğini kanıtlmaktadır. Susuz pisuvar mikrop tutmazyan özel sırlı bir yüzey ile imal edilmektedir. Bu nedenle bu konudaki görüşlerin bir çoğu dayanaksız ve mesnetsizdir.

3- Ayakta işemek günahtır : Ayakta şemek günahtır söylemi tamamen din konusunda yetkili olduğu düşünülen ama aslında kendi kiişsel görüşlerini kitlelere anlatan bir çok niteliksiz kişinin uydurmasıdır. Bu konuda kutsal kitaplarda veya hadislerde geçen bir şey yoktur. Peygamber efendimizin bu konudaki kelamı şu şekildedir. ” Eğer üstünüze sıçrama durumu var ise ayakta hacet görmeyiniz”. Bu kelam bir çok islami kaynakta bu şekilde anlatılmaktadır. Fakat cahil kişilerin bu olaya yorumları gerçekçi değil tamamen kişiseldir.

Yukarıda cevapladığımız bu sorular, susuz pisuvar hakkında yanlış bilinen en önemli başlıklardır. Bu başlıklara verdiğimiz cevaplar, bu konuda gerçekleri anlatmaktadır. Afaki ve kişisel söylemlere kulak asmayınız. Susuz pisuvar konusunda sorularınız var ise lütfen bize ulaşınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu