Susuz Pisuvar

Neden Susuz Pisuvar Kullanmalıyım?

Susuz pisuvar ürünümüz kamuoyunda tam olarak anlaşılamamış bir üründür. Özellikle toplumsal yargılar nedeni ile ürünümüze uzak duran tüketiciler aslında mali anlamda havaya para saçtıklarının farkında değiller. Susuz pisuvar ürünümüz sulu pisuvarlara göre çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle su tüketimi olmaması nedeni ile, su faturalarının şişmesine neden olan sulu pisuvarlara nazaran daha ekonomiktir. Sulu pisuvarların tesisat ihtiyacını da ortadan kaldırır. Sulu pisuvarlar şebekeden gelen su tesisatına ihtiyaç duyarlar. Bu tesisat zamanla eskiyerek işletmeye amortisman bedeli olarak gider yansıtır. Yansıyan bu giderlerin yanı sıra harcanan suda toplanınca yılık olarak belirli bir miktar parayı boşa harcamış olursunuz. Bu süreçte en önemli unsurlardan bir diğeri ise sulu pisuvarların tesisat arızalarıdır. Arızalanan tesisatlar sürekli su akmasına neden olarak hem gereksiz su tüketimi yapar hem de paranızı boşa harcamanıza neden olur. Susuz pisuvarlar gereksiz tesisat ve su masraflarından sizi kurtararak kendisini amorti eden bir üründür.

Toplumda yaygın olan bir kanıya göre, susuz temizlik olmaz. Bu kanı bilimsel olarak bir çok defa çürütülmesine karşı toplumumuzda pek karşılık bulamamıştır. Fakat bilimsel açıklamalar idrarda bulunan asit ve bakterilerin su ile temas ettiğinde daha aktif olduğunu ve çok daha fazla koku ve mikrop ürettiğini tespit etmişlerdir. Bu durumda normal şartlarda steril kabul edilen idrar, su ile teması sonucunda daha tehlikeli hale gelmektedir. Bunların yanı sıra kullanıcı alışkanlıkları da sulu pisuvar kullanan işletmelerin zararınadır. Ülkemizde klozet kullanımında sifon çekme kültürünü düşünürsek eğer pisuvar kullanımında pisuvar musluğunun kullanım oranlarını öngörebiliriz. Kullanıcı sulu pisuvar kullanırken pisuvar musluğunu  ya hiç açmamakta ya da açıp kapatmamaktadır. Bu durumlarında işletmelere zararı ortadadır.

Eğer işletmeniz var ise ve tuvaletlerinizde pisuvar kullanımı yapıyorsanız susuz pisuvar sizin için biçilmiş kaftandır. Neden susuz pisuvar kullanmalıyım sorusuna bu şekilde bir cevap verebildiğimizi umuyor, iyi günler diliyoruz.

Not: Sulu pisuvarların yıllık tüketim miktarlarını aşağıdaki buton ile gidebileceğiniz sulu pisuvar hesap tablomuzdan öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu