Susuz Pisuvar

Susuz Pisuvarın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde her anlamda tasarrufun ön plana çıktığı vizyonlar itibar görmektedir. Tasarruftan kastımızı sadece cebimizdeki paranın kullanımı noktasında anlamak ise büyük bir yanılgıdır. Elbetteki cebimizdeki nakit paranın korunması önemlidir, fakat yaşadığımız ve nakit paranın kullanılabildiği veya işe yaradığı tek gezegen olan dünyamızın da tasarrufta önemli bir yeri vardır. Ticari işletmeler için ticari kârlılık çok belirleyici bir faktördür. Bu faktör nezdinde Dünya’mızın ekolojik koşulları hiçe sayılmakta ve gelecek nesiller için bir yaşam alanı bırakmak git gide zorlaşmaktadır. Yeşil Dünya konseptine yatırım yapan bir çok kişi ve firma, oluşan masrafların gelire dönüşmemesi sonucunda bu uygulamaları ya kağıt üstünde devam ettiriyor ya da tamamen son veriyor. Bu nedenle tasarrufu geniş kapsamlı anlamak her bireyin zaruri görevlerinden biridir.

Tasarruf denilince akla ilk olarak büyük kapsamlı masraflar gelir. İşletmeler ve kişileri bütçelerinde ki büyük paylar nazarında düşünür ve önlemler almaya çalışır. Ama önemli olan detaylarda yapılan harcamalardır. Bir işletmede kullanılan pisuvarlar buna çok iyi bir örnektir. Pisuvarlar klasik alışkanlıkta sulu bir yapıdadır. Kendilerine ait su tesisatı ve atık gideri olmak zorundadır. Bu su tesisatları ne yazık ki çok büyük bir sarfiyat nedenidir. Kullanıcların yeterli bilinç seviyesinde olmamasından veya işletmelerin detaylara inememesinden ötürü, sulu pisuvarların yıllarca tükettiği küçük çaplı olarak görülen su oranı aslında hem bütçenize, hem de doğaya ciddi zararlar vermektedir.

Sinaqua Waterless olarak bu olaya dikkat çekmeye çalışıyoruz. Susuz pisuvarların avantajları ile başladığımız bu makalemizde avantajlarının sadece cüzdanınıza değil, doğaya da katkılarını anlatmaya çalışacağız. Madde madde incelersek eğer ;

1- Susuz pisuvar su kullanmaz. Bunda su faturasına yatırılan aylık masrafınızda düşüş yani işletmeye satın alma kazancı olarak geri döner.

2- Susuz pisuvarlar su kullanmadığı için ek bir su tesisatına ihtiyaç duymaz. Buda projelerinizde ve işletmelerinizde ek inşaat veya projelendirme bedellerinden sizi korur.

3- Susuz pisuvarlar özel bir malzeme ile tasarlanır. Vitreous China malzemesi sayesinde sıçrama olmaz, idrar yüzeyinde kalamadığı için temizlenmesi çok kolaydır.

4- Susuz pisuvar sistemlerinde kullanılan Sinaqua susuz pisuvar kartuşu ürünümüz 10000 kullanımlık bir ömre sahiptir.

5- Yılda pisuvar başına 150 ton su tasarrufu sağlar. İşletmeniz bu maliyetten kurtulmanın yanı sıra, doğaya bu oranda su katkısında bulunur.

6- Susuz pisuvarların su ihtiyacı olmadığı için, tesisatlarda oluşan arıza ve bakım maliyetlerinden kurtulursunuz.

7- Özel yüzeyi sayesinde çok kolay temizleneceğinden ekstradan temizlik maliyetleriniz oluşmaz.

Yukarıda sıraladığımız nedenlerin yanında ayrıca kullanan işletmelerin prestij sahibi olmasını sağlar. Doğa dostu işletme unvanı alabilmek veya Leed Sertifikalı işletme olabilmek için kullanılması tavsiye edilen bir üründür.

Susuz pisuvar ürünümüz halihazırda bir çok markanı tercih ettiği ve kullanımından dolayı kazanç sağladığı bir üründür. Sinaqua susuz pisuvar olarak bizde siz değerli kullanıcı ve işletmelere bu ürünümüzü belirli bir dönem ücretsiz kullanma ve beğenmez iseniz tarafımızdan geri alınma garantisi veriyoruz. Bu kampanyamızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu