Susuz Pisuvar

Susuz Pisuvar Koku Yapar Mı?

Sinaqua Waterles olarak susuz pisuvar susuz pisuvar koku yapar mı? konusunda bilgilendirmek için bu yazıyı paylaşıyoruz. Falcon Waterfree ile 11 yıl Türkiye’de susuz pisuvar alanında çalışmalarda bulunan şirketimiz, devam eden süreçte Sinaqua Waterless Systems olarak yoluna devam etme kararı almıştır. Susuz pisuvar ürünü konusunda yeterince bilgi ve birikime sahip olduğumuzdan dolayı, piyasada kulağımıza sıkça çalınan bir sorunun cevabını sizinle paylaşmak istedik.

Susuz Pisuvar Koku yapar mı, Susuz pisuvar kokar mı?

En çok merak edilen soru olarak karşımıza çıkan koku sorusunun cevabına gelirsek; Susuz pisuvar yeterli havalandırma olanağı olamayan ve giderleri dolmuş olan, gerekli temizliklerin yapılmadığı durumlarda kokar. İşletme olarak ürünlerimizi size sunarken, gerçekçi ve samimi olma gayreti içindeyiz. Bu nedenle susuz pisuvar kokusu konusunda sizinle paylaşacağımız ilk bilgi, uygun şartları olmadığı zaman susuz pisuvar ürününün koku yaptığıdır. Peki uygun şartlar nelerdir.

  • İlk olarak tuvaletlerin havalandırma alt yapısının sağlıklı çalışması gerekmektedir. Sağlıklı çalışmadığı durumlarda oksijen miktarının ve sirkülasyonun az olduğu bu gibi ortamlarda bırakın susuz pisuvar, sulu pisuvar bile ciddi derece koku yapacaktır. Bu koku konusunda yapılan şikayetlerden yola çıkarak yaptığımız yer tespitlerinde havalandırma sorunu ciddi bir oran kaplamaktadır. Sağlıksız havalandırma koşulları ilk etkenimizdir.
  • İkinci etkenimiz ise, kullanılan tuvaletlerin gider alt yapılarıdır. Tuvaletlerin gider yapıları zamanla akan atıklar ve pislikler nedeni ile tıkanmalara yol açar. Bu giderlerden kaynaklanan tıkanıklık susu pisuvar kullanımında idrarın giderden kanalizasyona gitmesine engel olarak, kokuya neden olur. Sağlıklı giderlerde idrar akışı belirli bir süre içinde gerçekleştiğinden dolayı bu tip koku sıkıntılarına rastlanmaz. Koku sorununda ikinci etkenimiz gider tıkanıklığıdır.
  • Son etkenimiz ise pisuvar fiziksel temizliğidir. Pisuvarlar ve kullanılan susuz pisuvar kartuşlarının temizlenmesi işleminde ilk olarak dikkate alınması gereken şey istikrardır. Belirli bir düzende, her gün fiziksel temizlik yapılmalı ve pisuvarlar su ile durulanarak temizlik sonlandırılmalıdır. Fakat ülkemizde bu istikrar konusunda sıkıntıların yaşanmasını bir kenara bırakırsak diğer etmenimiz ise, temizlik personelinin asidik temizlik maddelerini pisuvarlara dökerek, durulama işlemi yapmadan ürünleri bırakmasıdır. Bu durumda ürünlerimizde kullanılan jelli kartuş veya kuru kartuş larımızın zarar görmesi ve işlevini yerine getirememesi söz konusu olmaktadır. Pisuvarları talimatlara ve tavsiye edilen kimyasallara uyarak temzilik işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman hiç bir sıkıntı oluşmamaktadır.
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu